Viac ako 340 pretekárov sa zúčastnili premiérového ročníka Tour de Kukkonia

Viac ako 340 pretekárov zo Slovenska, Maďarska či Rakúska sa pred časom zúčastnili premiérového ročníka Tour de Kukkonia. Podujatie sa uskutočnilo v Dunajskej Strede.

,,Veľmi nás  teší, že sme prilákali širšiu cyklistickú verejnosť –  všetky vekové kategórie, deti, študentov, hobby ale aj skúsených pretekárov. Žitný ostrov – Kukkonia je krásna lokalita, kde život pulzuje a spája ľudí či v kultúre alebo v športe. A cyklistika je toho neoddeliteľnou súčasťou,” povedala Anna Molnárová, marketingová riaditeľka spoločnosti Kukkonia. Podľa nej je spoločnosť Kukkonia veľmi rada, že aj takouto formou prezentuje Žitný ostrov a motivuje ľudí k aktívnemu životnému štýlu. 

Samotné závody boli rozdelené do troch kategórií – cestných pretekov (80 km), časovky (33 km) a rekreačnej tour (10 km) pre rodiny a všetkých ďalších nadšencov cyklistiky.

Absolútnym víťazom v cestných pretekoch sa stal Peter Maursky s časom 1 hod. 54 min. a 53 sek. Druhý v poradí bol pritom pomalší iba o dve sekundy.

Spomedzi žien zvíťazila Nikola Merčáková s časom 2 hod. a 57 sek. V súťaži o najrýchlejšie Dunajskostredčana vyhrala Dóra Csicsó.

Podujatia sa zúčastnili aj Šamorínčania. Pretekári z tímu Bikeunion sa pekne prezentovali v cestných pretekoch ako aj v časovke. Viaceré šamorínske rodiny sa však zúčastnili aj desať kilometrovej rekreačnej tour.

A o tom, že išlo o dobrý nápad zorganizovať takéto podujatie svedčí aj to, že pri jeho organizácii pomáhalo viac ako 50 dobrovoľníkov.

 

Fotogaléria
Videogaléria
Embedded thumbnail for Tour de Kukkonia [2018]